Godzina dla Ziemi- 25.03. | 20:30

W tym roku godzina dla Ziemi wypada 25 marca o 20:30. Jest to czas kiedy na 60 minut symbolicznie gasi się światło w trosce o planetę, klimat, środowisko ludzi i miasta pod hasłem ,,Razem dla planety”. W Polsce odbędzie się już 15 edycja tej akcji!

Instytucje, firmy i mieszkańcy jednocześnie gaszą światło, a na obiektach kultury wyświetlane są animacje.

W godzinie dla Ziemi nie chodzi przede wszystkim o oszczędzanie energii, ale o symboliczny wyraz troski o planetę, różnorodność biologiczną, morza i oceany.

Recykling baterii samochodowych jest bardzo ważny z punktu widzenia ochrony środowiska, baterie zawierają szkodliwe substancje dla ludzi i naszej planety, dlatego bardzo ważne jest to, aby poddać je recyklingowi, a nie wyrzucać na składowiska odpadów.

Podczas recyklingu baterii usuwane są z nich niebezpieczne substancje takie jak kwasy siarkowe i ołów, poddaje się je odpowiednim procesom, w których zostają przerobione na nowe baterie lub inne produkty takie jak np. płyty ołowiowe. Dzięki odpowiednim działaniom możemy zmniejszyć ilość generowanych przez ludzi odpadów. Dlatego ważne jest, aby wyrzucanie zużytych baterii samochodowych do kosza na śmieci było zabronione, powinny być zwracane do sklepów lub punktów zbierania odpadów, gdzie mogą być bezpiecznie przetworzone.

Niech ten krótki post szerzy świadomość. Wierzymy, że swoimi działaniami dokładamy cegiełkę w ratowanie środowiska naturalnego.